Kadra 2003 od lewej: Trener: Igor Łukasik, Mateusz Wiedemann, Oskar Kontny, Hubert Sroka, Dawid Domagała, Piotr Wach, Mateusz Drabina, Bartosz Obstoj, Simon Lai, Marek Nowrot, Trener: Łukasz Joniec.
Dominik Szczepaniak, Jakub Cichoń, Rafał Rzepka, Brajan Krasowiecki, Szymon Nycek, Damian Parchettka, Beniamin Smagorowicz, Piotr Nowak,

Wszystkie informacje i relacje z meczów znajdują się
na stronie Ruchu Chorzów:
PLAN TRENINGÓW
obowiązuje od 1.09 do 24.09.2014 r.
                                               Poniedziałek                                 Środa                                               Piątek

2003 / 2004                  16:30 – 18:00                        18:30 – 20:00                         16:30 – 18:00
Łukasik, Joniec             ul. Filarowa                           Orlikul. Kościuszki 11             ul. Filarowa
/ Maciongowski             (Wyzwolenie Chorzów)                                                        (Wyzwolenie Chorzów)
TERMINARZ 2014/15:
III Okręgowa Liga Młodzik D2 gr. I
Data               Godz.       Gospodarz – Goście                                                                 Rezultat
07.09.2014   13:00       GKS Gieksa Katowice S.A. – Ruch Chorzów S.A.                _ - _
14.09.2014   13:00       KS Kamionka – Ruch Chorzów S.A.                                      _ - _
21.09.2014   13:00       Ruch Chorzów S.A. – KS Górnik 09 Mysłowice                    _ - _
28.09.2014   13:00       APN Katowice – Ruch Chorzów S.A.                                     _ - _
05.10.2014   11:00       Ruch Chorzów S.A. – KS Lechia Start Mysłowice                _ - _
12.10.2014   13:00       Ruch Chorzów S.A. – GKS Gieksa Katowice S.A.                _ - _
19.10.2014   11:00       Ruch Chorzów S.A. – KS Kamionka                                       _ - _
26.10.2014   13:00       KS Górnik 09 Mysłowice – Ruch Chorzów S.A.                    _ - _
09.11.2014   11:00       Ruch Chorzów S.A. – APN Katowice                                     _ - _
11.11.2014   13:00       KS Lechia Start Mysłowice – Ruch Chorzów S.A.               _ - _
Akademia Ruch Chorzów – AKS Mikołów  7 – 9
13 czerwca 2014 r.
13.06.2014 r. rozegraliśmy ostani mecz ligowy w sezonie 2013/2014 r.

Na świetnie przygotowanym boisku w Mikołowie gospodarzem
był miejscowy AKS. W spotkaniu padło dużo bramek po ładnych akcjach
jednej i drugiej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 9-7 dla AKS Mikołów.

Spotkanie miało niesamowity przebieg ponieważ co chwilę zmieniało się prowadzenie
w meczu. Pierwszy na prowadzenie wyszedł Ruch (0-2), godpodarze doprowadzili do remisu (2-2). Na przerwę schodziliśmy z przewagą trzech bramek (2-5). Po przerwie
AKS odrobił straty i wyszedł na propadzenie (7-5). Niebiescy dalej kontynuowali dobrą grę, co zamieniło się na strzelenie dwóch bramek wynik (7-7). Niestety gospodarze wykorzystali dwie sytuację pod koniec meczu i końcowy wynik 9-7 dla AKSu.

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrane, nastawia pozytywnie
przed kolejnym sezonem.
Gratulację dla młodych piłkarzy Ruchu za cały sezon!!!!
Teraz nadszedł czas na zregenerowanie sił przed następnymi meczami od września.

Bramki dla Ruchu zdobyli: D. Parchettka x4, M. Drabina, D. Michalik, J. Kudlek.
Ruch w składzie: Oskar Kontny, Dawid Paprotny, Jan Kudlek, Diego Michalik, Piotr Wach, Szymon Nycek, Mateusz Drabina, Damian Parchettka, Beniamin Smagorowicz, Brajan Krasowiecki.
Zakończenie sezonu rozpocznie się o godzinie 16:30
na kresach 23.06.2014 r. (poniedziałek).
Na zakończeniu rozegrany zostanie mecz z rodzicami,
ponieważ trening środowy (25.06.2014 r.) nie odbędzie się.
Zapraszamy wszystkich zawodników z roczników 2003 i 2004
wraz z rodzicami na zakończenie sezonu, które odbędzie się
23.06.2014 r. o godz. 17:00 na kresach lub na Cichej przy grzybku.

Na zakończeniu będziemy grillować :)
W związku z tym zbieramy pieniążki w wysokości 20 zł.
W roczniku 2003 zbiera pieniążki pani Sabina Krasowiecka,
a w roczniku 2004 pani Monika Paprotny.
Mam nadzieję, że będziemy świętować w jak największym Niebieskim gronie ;)

Ostatni trening odbędzie sie 25 czerwca na orliku przy ul. Kościuszki.
Rocznik 2004 – 17:00
Rocznik 2003 – 18:15

Podczas treningu zostanie rozegrany mecz dzieci z rodzicami ;)

Wszystkich zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu :)
Akademia Ruch Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska  3 – 10
10 czerwca 2014 r.
W 21 kolejce, która odbyła się 10.06.2014 r. graliśmy z Gwiazdą Ruda Śląska. Drużyna Gwiazdy jest liderem naszej grupy, pomimo tak dużej różnicy w tabeli,
na boisku momentami graliśmy lepiej niż goście.
Końcowy wynik meczu 10-3 dla drużyny z Rudy Śląskiej.

Zgodnie z przypuszczeniami od początku meczu inicjatywę posiadała Gwiazda,
która wyszła na prowadzenie strzelając pierwszą bramkę. Nie trzeba było długo czekać na kolejne trafienia, tym razem nasza drużyna doprowadziła do remisu po składnej
  szybkiej akcji. W pierwszej połowie kolejne bramki były autorstwem gości.
W drugiej rownież strzelali goście jak i Niebiescy. W spotkaniu mogło paść więcej bramek, jednak nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji sam na sam.
Był to kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, szczególnie należy zwrócić uwagę
na podejmowanie dobrych dezycji podczas budowania ataku i tworzenia szans strzeleckich. Nie wszystkie decyzje były słuszne, ale jest ich co raz więcej, z tego względu, że zawodnicy obserwują to co się dzieje na boisku i czytają grę.
Brawo dla obu drużyn za wysiłek, który włożyli w mecz szczególnie
przy takim upale jaki miał miejsce we wtorek.

Bramki dla Ruchu zdobyli: B. Krasowiecki, F. Parkitny, P. Wach.

Kolejny mecz zagramy w piątek w Mikołowie z AKS-em.
Ruch w składzie: Oskar Kontny, Olaf Czogiel, Filip Parkitny, Beniamin Smagorowicz,
Damian Parchettka, Brajan Krasowiecki, Szymon Nycek, Piotr Wach, Wiktor Cieśla, Michał Bryja,
Jan Kudlek, Dawid Paprotny, Diego Michalik, Mateusz Drabina.
Akademia Ruch Chorzów – Rozwój Katowice   1 – 12
3 czerwca 2014 r.
Kolejnym rywalem w 20 kolejce, która odbyła się 3 czerwca była
drużyna Rozwoju Katowice. Mecz został rozegrany na boisku gospodarzy
przy ul. Zgody. Spotkanie zakończyło się wynikiem
12 – 1 dla Rozwoju.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz był wyrównany, obie drużyny stworzyły kilka sytuacji na strzelenie bramki. Pierwsi do bramki trafili gospodarze, którzy byli bardzo skuteczni strzelając nam do przerwy pięć
bramek. W drugiej połowie nasza gra bardziej sie układała i po jednej z akcji strzeliliśmy bramkę.
Szkoda że pozostałe sytuacje nie zostały zamienione na bramkę. Analizując grę, sposób rozegrania piłki
od obrony można zauważyć duży postęp w budowaniu ataku, zawodnicy czują się coraz pewniej z każdym meczem. Końcowy wynik 12-1 nie oddaje naszej dobrej gry. Kilka bramek straciliśmy po błędnych decyzjach i stratach piłki podczas budowania akcji na naszej połowie, straty te również wynikały z braku aktywności zawodników bez piłki "gra bez piłki" środkowy lub boczny obrońca nie miał opcji grania do
środkowego pomocnika. Wyciągniemy wnioski z błędów, które popełniliśmy i jeszcze bardziej zdeterminowani podejdziemy do kolejnego spotkania!!!

W następnej kolejce zagramy u siebie z Gwiazdą Ruda Śląska.
Ruch w składzie: Oskar Kontny, Mateusz Wiedemann, Szymon Nycek, Beniamin Smagorowicz,
Jan Kudlek, Igor Olszewski, Aleks Grzyb, Damian Parchettka, Brajan Krasowiecki, Dawid Domagała,
Diego Michalik, Dawid Paprotny, Mateusz Drabina, Michał Bryja, Adrian Orliński,
Piotr Wach, Wiktor Cieśla.
Akademia Ruch Chorzów – Orlik Ruda Śląska   0 – 9
27 maja 2014 r.
W 19 kolejce graliśmy u siebie
z Orlikiem Ruda Śląska.
Pomimo wysokiej przegranej nasza gra była zadawalająca.
Kilka ładnych akcji mogło się zakończyć strzeleniem bramki dla Niebieskich. Pozytywne jest to, że chcieliśmy grać w "piłkę" z tak mocnym przeciwnikiem jak Orlik. Nawet podczas wysokiego pressingu gości, pod presją przeciwnika nie pozbywaliśmy się piłki budowaliśmy akcję przez bramkarza i obrońców.
Brawa dla obu drużyn za dobre spotkanie!!!

W następnej kolejce zagramy na wyjeździe z Rozwojem Katowice.
Akademia Ruch Chorzów – Slavia Ruda Śląska   3 – 4
20 maja 2014 r.
20 maja została rozegrana 18 kolejka, w której gościliśmy na kresach
drużynę Slavii Ruda Śląska.
Niestety czasem tak bywa, że lepsza drużyna przegrywa,
tak było tym razem, mecz zakończył się wynikiem 4-3 dla Slavii.

Od pierwszej minuty mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, a także stworzyliśmy wiecej sytuacji bramkowych, w 8 minucie meczu jedna z nich została zamieniona na bramkę, która dała nam
prowadzenie 1-0. Drużyna Slavii również stworzyła kilka sytuacji bramkowych,
po których strzeliła dwie bramki. Do przerwy wynik 2-1 dla gości. Po przerwie Niebiescy ponownie
atakowali nie potrafiąc strzelić bramki, po jednej z akcji drużyna gości wyprowadziła kontratak,
który podwyższył wynik na 3-1. Niepodłamało to "młody Ruch" i z minuty na minutę akcję były
coraz groźniejsze, doprowadzając do remisu. Na 5 minut przed końcem meczu mieliśmy dużego
pecha strzelając bramkę samobójczą, której już nie odrobiliśmy. Mecz na pewno się podobał było
dużo emocji bo raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie.
Brawo dla zawodników!!! Walcząc do końcowego gwizdka pokazali niesamowity charakter!!!

W kolejnym spotkaniu zagramy u siebie z Orlikiem Ruda Śląska.
Ruch w składzie: Oskar Kontny, Beniamin Smagorowicz, Szymon Nycek, Mateusz Wiedemann,
Damian Parchettka, Jan Kudlek, Piotr Wach, Dawid Domagała, Adrian Orliński, Rafał Czajor,
Patryk Wojaczek, Olaf Czogiel, Brajan Krasowiecki.

15. Piotr Wach

Zawodnicy zabierają ochraniacze i legitymacje.
Trening i wyprowadzanie
Ze względu na mecz Ruch – Wisła, dzisiejszy 19.05.2014 r.
trening rocznika 2004 i 2003 został odwołany.

Trening rocznika 2003 zostanie odrobiony w środę o 18:15 (orlik ul. Kościuszki).

Ponadto osoby, które zgłosiły sie do wyprowadzania piłkarzy i wysłały pesel trenerowi przychodzą
dziś 19.05.2014 r. na zbiórkę o 17:20 przy bramie wzjazdowej obok bocznego boiska.
OBÓZ PIŁKARSKI w Kamieniu
17-24 sierpnia 2014 r.
W terminie 17-24 sierpnia 2014 r. organizowany jest letni obóz piłkarski
w Kamieniu (obok Rybnika).
Będziemy w ośrodku, gdzie przygotowują się
do sezonu zawodnicy z ekstraklasy Ruchu Chorzów.

Koszt obozu to 850 zł.

Terminy wpłat ratalnych na letni obóz piłkarski w Kamieniu: do końca maja 2014 r. – 200 złotych
do końca roku szkolnego – 300 złotych
Pozostałą kwotę tj. 350 złotych należy wpłacić przed samym obozem.
Pieniądze należy przynieść do trenera.

Zachęcam wszystkich do wyjazdu na obóz, ponieważ jest to siedem dni treningów, którę bardzo dobrze przygotują zawodników do sezonu,
nie tylko piłkarsko, a także mentalnie.
W obozie będą uczestniczyły wszystkie drużyny z Akademii
ze szkoły podstawowej od rocznika 2002, 2003, 2004.
Każda grupa będzie pod opięką dwóch trenerów.
Akademia Ruch Chorzów – Wyzwolenie Chorzów
13 maja 2014 r.
W 17 kolejce, która odbyła sie 13 maja graliśmy z Wyzwoleniem Chorzów,
mecz rozegrany był na boisku przy ul. Filarowej i zakończył się wynikiem
8:4
dla młodych zawodników Ruchu.

Od początku mecz był pod dyktando Niebieskich. Tym razem nie straciliśmy szybko bramki, lecz ją szybko strzeliśmy, co wynikało z dużego zaangażowania wszystkich zawodników w akcje ofensywne.
Boczni obrońcy bardzo aktywni włączali się w budowanie ataku, dzięki temu w tej strefie
boiska mieliśmy przewagę liczebną co przełożyło się na stworzone sytuacje strzeleckie,
które zakończyły się strzelonymi bramkami.
Rownież środkowi pomocnicy byli aktywni, dawali opcje grania dla obrońców, a także współpraca między nimi i napastnikiem była bardzo efektywna. Bardzo dobre spotkanie rozegrali bramkarze, należy podkreślić
dobrą grę nogami, nawet podczas pressingu nasi bramkarze potrafili piłkę przyjąć i podać do dobrze ustawionego obrońcy. Mecz bardzo się podobał, trzecie zwycięstwo z rzędu podbudowało zawodników!!! Bardzo cieszy wysoki wynik ale jeszcze bardziej cieszy styl w jakim osiągnęliśmy tak dobry rezultat.

W kolejnym spotkaniu zagramy u siebie ze Slavia Ruda Śląska.
Ruch w składzie: Oskar Kontny, Bartosz Pikulski, Beniamin Smagorowicz,Szymon Nycek,
Mateusz Wiedemann, Dawid Paprotny, Kamil Góralczyk, Igor Olszewski, Rafał Rzepka, Damian Parchettka, Jan Kudlek, Wiktor Cieśla, Piotr Wach, Diego Michalik, Filip Parkitny, Michał Bryja.

Akademia Ruch Chorzów – MKS Pogoń Ruda Śląska
6 maja 2014 r.
4 – 1
bramki: Damian Parchettka x2, Szymon Nycek, Rafał Rzepka
W kolejnym spotkaniu ligowym pokonaliśmy MKS Pogoń. Od początku meczu mieliśmy przewagę,
 której nie potrafiliśmy zamienić na bramkę. Po ładnych akcjach zakończonych strzałem,
piłka nie chciała wpaść do bramki w dużej mierze dzięki dobrym interwencjom bramkarza Pogonii.
Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelili goście, jednak do przerwy
młodzi Niebiescy wygrywali 3-1.
W drugiej połowie strzeliliśmy jedną bramkę, nie wykorzystując kilku stu procentowych
sytuacji bramkowych.
Pozytywne jest to, że wszystkie bramki zostały strzelone po przemyślanych akcjach,
budowanych od bramkarza kolejno przez obrońców, pomocników, napastników.
W następnej kolejce będziemy grali na wyjeździe z Wyzwoleniem Chorzów.
Na mecz pojedziemy pewni siebie i pewni swoich umiejętności!!!
Ruch w składzie: Oskar Kontny, Rafał Rzepka, Beniamin Smagorowicz, Damian Parchettka,
Szymon Nycek, Mateusz Wiedemann, Dawid Paprotny, Mateusz Drabina, Brajan Krasowiecki,
Mateusz Wojtek, Diego Michalik, Bartosz Skop, Adrian Matys, Olaf Czogiel, Aleks Grzyb,
Jan Kudlek, Jakub Cichoń.
Treningi
Ze względu na weekend majowy, piątkowy trening rocznika 2003 nie odbędzie się,
natomiast czwartkowy trening został przeniesiony na środę godz.18:15 (orlik - ul. Kościuszki 11).
Akademia Ruch Chorzów – Naprzód Świętochłowie
22 kwietnia 2014 r.
8 – 3
Po dwóch porażkach na początku rundy z GKS Katowice i z UKS Ruch Chorzów, gościliśmy
u siebie zespół Naprzodu Świętochłowice.
Na początku ku zaskoczeniu szybko straciliśmy dwie bramki, jednak mecz trwał 60 minut i na przerwę schodziliśmy prowadząc 4-3.
W drugiej połowie dalej realizowaliśmy nasze założenia, przede wszystkich podejmowaliśmy
dobre decyzję na boisku, w odpowiednim momencie podejmowany był drybling i w dobrym momencie podanie, co przełożyło się
na kolejne cztery bramki dla Niebieskich.
Końcowy wynik 8-3 na pewno cieszy i motywuję do dalszych treningów,
 a także do podnoszenia naszych umięjętności.
Należy podkreślić, że w rundzie jesiennej ulegliśmy w Świętochłowicach 7-3.
Ruch w składzie: Oskar Kontny, Rafał Rzepka, Beniamin Smagorowicz, Damian Parchettka, Szymon Nycek, Mateusz Wiedemann, Dawid Paprotny, Mateusz Drabina, Brajan Krasowiecki, Dawid Domagała, Diego Michalik, Piotr Wach, Adrian Orliński, Marek Nowrot, Jan Kudlek, Filip Parkitny. Trener Łukasz Joniec.
Akademia Ruch Chorzów – UKS Ruch Chorzów
4 – 14
Mecz Akademii z ŚKS Naprzód Świętochłowice
Wtorek - 22.04.2014r.
Mecz u siebie z ŚKS Naprzód Świętochłowice

Chłopcy zabierają ochraniacze i legitymacje szkolne!!!